jueves. 25.04.2024

Hoxe ás 21:00 horas na Casa da Cultura de Xinzo realizouse unha breve xuntanza cos participantes do Campionato Galego de Cetraría de Xinzo co obxectivo de fixar as ordes de quenda da competición. Para proceder a tal decisión, a organización do evento levou a cabo un pequeno sorteo no que se determinou a orde e os horarios de actuación das aves según cada categoría.

No campionato inscribíronse persoas de múltiples puntos de Galicia -O Grove, Cambados, Arteixo, Redondela, Moaña, Celanova, Xinzo de Limia, Pobra do Caramiña, Boiro...- e tamén de diversos lugares de España -Valladolid, León, Vitoria e Cantabria- .

O evento dará inicio mañá sábado ás 9:00 horas da mañá, e contará cun un breve descanso para comer de 14:00 a 15:00 horas. O domingo ás 9:00 exhibiranse os voos dos finalistas do concurso e, ás 17:00 da tarde, procederase á entrega dos premios.

Así será a orde definitiva da competición -xunto ao nome das aves- :

 

  • CATEGORÍA AZORES:
  1. Evaristo González Rodiño -Heidi- .
  2. Héctor Fernández Gondar -Manoliño- .
  3. Claudio Abalo Carrera -Rocío- .
  4. Ignacio Orge García -Koldo- .
  5. Evaristo González Rodiño -Catalán- .
  6. Pedro Antonio San Juan Martínez -Mazinger- .
  7. Diego Fernández Gondar -Vega- .
  8. Evaristo González Rodiño -Termineitor- .
  9. Jose Manuel Vigo Miguens -Pollito- .
  10. Antonio Álvarez Romero -Aria- .
  11. Pedro Antonio San Juan Martínez -Caín- .
  12. Evaristo González Rodiño -Raposo- .
  13. Carlos Fernández Gil -non especifica nome- .
  14. Claudio Abalo Carrera -Colin- .
  15. Sergio López Piñeiro -Panchito- .
  16. Pedro Antonio San Juan Martínez -Afrodita- .

 

  • CATEGORÍA HARRIS:
  1. Evaristo González Rodiño -Lilu- .
  2. José Gregores Álvarez -Simpa- .
  3. Héctor Fernández Gondar -Kenia- .
  4. Diego Fernández Gondar -Goku- .
  5. Evaristo González Rodiño -Lúa- .
  6. Brais Mellado Casal -Odín- .
  7. Enrique Moisés Fernández -Odín- .
  8. Rodolfo Herrerp Mongil -Lobita- .
  9. Diego Tarrío Míguez -Mamba- .
  10. Brais Otero Rodríguez -Kayla- .
  11. Ignacio Orge García -Taiga- .
  12. Ángel Barcenilla Puerta -Tizona- .
  13. José Benito García Carril -Alma- .
  14. Francisco González García -Leticia- .

 

  • CATEGORÍA PEQUENAS AVES:
  1. Diego Fernández Gondar -Dana- .
  2. Ignacio Orge García -Narco- .
  3. Evaristo González Rodiño -Pedreira- .
  4. Brais Mellado Casal -Hera- .
  5. Ignacio Orge García -Loiba- .
  6. Diego Fernández Gondar -Hera- .
  7. Ignacio Orge García -Cuper- .
  8. Evaristo González Rodiño -Chilindrina- .

 

  • CATEGORÍA ALTANERÍA:
  1. María Dolores Rodríguez Castillo -Ciclón- .
  2. Antonio Reza Montenegro -Corín- .
  3. Marcelino Herrera Landeiras -Astur- .
  4. Rogelio Domínguez Tubio -Trosky- .
  5. Lucas Boubeta Verdeal -Galleiro- .

 

  • CATEGORÍA MAN X MAN:
  1. Rubén Pablo Paz Brión -Freya- .
  2. Evaristo González Rodiño -Rayo- .
  3. Evaristo González Rodiño -Luci- .
  4. Francisco González García -non especifica nome- .

NOTICIAS A LIMIA | Resultados da quenda de voos do XIX Campionato Galego de Cetraría de...